Informacje o waterjet

Jednym ze wspanialszych wynalazków XX wieku jest technologia waterjet. Daje niesamowite możliwości do zastosowania w przemyśle. W wielu wypadkach może skutecznie zastąpić tradycyjną obróbkę skrawaniem.  Waterjet staje standardem w branżach produkcyjnych. Jest to wspaniałe narzędzie obróbkowe.
Mówiąc najprościej waterjet polega na zastosowaniu wody pod ciśnieniem,, która przepływa przez dyszę urządzenie ze znaczną prędkością.  Taką strugę wody można wykorzystać do przycinania różnych materiałów.
 Do przycinania można wykorzystać czystą wodę i wodę ze ścierniwem. W obu przypadkach międzynarodową nazwą jest waterjet. Strumień wody jest w stanie precyzyjnie przeciąć miękkie materiały. Woda ze ścierniwem poradzi sobie nawet z twardym i grubym metalem.
Stosując tę technologię mamy pewność, że podczas pracy naprężenia materiału będą niewielkie. Nawet cienkie powierzchnie nie ulegną więc spękaniu. Dodatkowo nie ma tu ryzyka nagrzania się materiału, które w wielu przypadkach wyklucza zastosowania tradycyjnym metod skrawania. Technologia waterjet jest doskonałym rozwiązaniem i coraz częściej stosowana jest w zakładach na całym świecie.

Znalazłeś się tutaj dzięki poniższej frazie kluczowej:

Dzień dobry, znajdujesz się na blogu Jarosława, czyli mnie! Jest to blog, który zajmuje się wszelako pojętą techniką. Od obiektywów, przez piloty, do konstrukcji telewizora! Co tylko zechcesz, od A do Z. Zbiór mojej wiedzy będzie powiększał się z dnia na dzień, i o wszystkim będę Cię informować na bierząco, abyś i Ty uczył się wraz ze mną!
Wszelkie prawa zastrzeżone (C)