Informacje o waterjet

Czy możliwe jest przecięcie tytanu za pomocą wody? Może zabrzmi to jak deklaracja magika i zapowiedź spektakularnej sztuczki, ale tak – jest to możliwe. Technologia przecinania i ścierania materiałów z pomocą wody nazywa się waterjet. Wbrew pozorom, nie jest to nowa technologia. Wynaleziona została już w latach 70 . minionego wieku. Stosuje się w niej specjalne maszyny, zwane wycinarkami CNC. Z dyszy takiej maszyny wydobywa się woda o znacznej prędkości pod ciśnieniem. Prędkość strumienia przekracza 150 metrów na sekundę!
Czystej wody w technologii waterjet używa się to przecinania delikatniejszych materiałów takich jak pianka czy guma, a także do czyszczenia powierzchni. W przypadku naprawdę twardych metali wodę, którą zastosujemy w technologii waterjet wzbogacamy o drobinki ścierniwa. 
Technologia waterjet może z powodzeniem zastępować tradycyjną obróbkę skrawaniem. Jest równie skuteczna, a przy tym tańsza i bardziej ekologiczna. Rozwój technologii waterjet w różnych gałęziach przemysłu przyniesie wiele korzyści przedsiębiorcom. 

Znalazłeś się tutaj dzięki poniższej frazie kluczowej:

Dzień dobry, znajdujesz się na blogu Jarosława, czyli mnie! Jest to blog, który zajmuje się wszelako pojętą techniką. Od obiektywów, przez piloty, do konstrukcji telewizora! Co tylko zechcesz, od A do Z. Zbiór mojej wiedzy będzie powiększał się z dnia na dzień, i o wszystkim będę Cię informować na bierząco, abyś i Ty uczył się wraz ze mną!
Wszelkie prawa zastrzeżone (C)